Skip to content

+49 40 822 4567 90

Coffees for your automatic machine

At Espresso International you will find a wide selection of coffees specially roasted for use in automatic machines such as De Longhi, Jura or Saeco. The selection of coffee beans and a clear roast are just two of the fundamental factors for an optimal result in your cup. Ideal for a large cup of coffee or, as they say in Switzerland, a café crème or Schümli. Take a look at our wide range and find the best coffee for fully automatic machines.

67 Products

Di Giampaolo SCIROCCO

Di Giampaolo SCIROCCO

250g | Whole Bean | 09.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.12
($32.48/kg) | No.: 11009
Out of stock Unavailable
Sant Eustachio GRANI
Röstfrisch Freshly roasted

Sant Eustachio GRANI

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.81
($47.24/kg) | No.: 11425
Out of stock Unavailable
Caffè Moka Efti BERLIN ESPRESSO

Caffè Moka Efti BERLIN ESPRESSO

500g | Whole Bean | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.79
($33.58/kg) | No.: 10988
Out of stock Unavailable
TRIO ARABICA tasting pack

TRIO ARABICA tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$95.19 $105.80 10%
($31.73/kg) | No.: 10638
Out of stock Unavailable
"I FORTI" tasting pack

"I FORTI" tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$77.87
($25.96/kg) | No.: 1584
Out of stock Unavailable
Andraschko GRAND CRU

Andraschko GRAND CRU

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$41.04
($41.04/kg) | No.: 10675
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè DECAFFEINATO

Marziali Caffè DECAFFEINATO

1kg | Whole Bean | 01.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$35.63
($35.63/kg) | No.: 1240
Out of stock Unavailable