Skip to content

+49 40 822 4567 90

Balanced Coffee

Smooth and well-balanced aroma

Whether it's a latte macchiato or cappuccino, both require an aromatic espresso as a base. Discover our selection.

33 Products

Caffè Moka Efti VIGOROSO
Bundle Bundle

Caffè Moka Efti VIGOROSO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$25.85
($25.85/kg) | No.: 10978
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti DOMUS
Bundle Bundle

Caffè Moka Efti DOMUS

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$30.82
($30.82/kg) | No.: 10154
Delivery 1-3 Days
"Award-winning Duo" tasting pack
Gold Medal

"Award-winning Duo" tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (2)
$59.36 $64.66 8%
($29.68/kg) | No.: 10885
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ESPRESSO CREMA - Alps Coffee

ESE Pods ESPRESSO CREMA - Alps Coffee

15 pcs | ESE Pods | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.95
($59.50/kg) | No.: 1804
Delivery 1-3 Days
Arditi Caffè PURA FOLLIA
Röstfrisch Freshly roasted

Arditi Caffè PURA FOLLIA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.92
($26.92/kg) | No.: 10251
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti DOMUS

Caffè Moka Efti DOMUS

250g | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 10985
Delivery 1-3 Days
Caffè Borbone CREMA SUPERIORE

Caffè Borbone CREMA SUPERIORE

1kg | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$21.52
($21.52/kg) | No.: 10281
Delivery 1-3 Days
Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano

Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.22
($48.88/kg) | No.: 12005
Delivery 1-3 Days
Caffè Borbone 100% ARABICA

Caffè Borbone 100% ARABICA

1kg | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$21.52 $25.30 14%
($21.52/kg) | No.: 10553
Delivery 1-3 Days
La Genovese ANNIVERSARIO
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano Gold Medal

La Genovese ANNIVERSARIO

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$10.70
($42.80/kg) | No.: 11042
Delivery 1-3 Days
Alps Coffee CREMATIC

Alps Coffee CREMATIC

1kg | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$32.33
($32.33/kg) | No.: 1016
Delivery 1-3 Days
Hardy 100% ARABICA PORTOFINO
Bundle Bundle

Hardy 100% ARABICA PORTOFINO

1kg | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$30.16
($30.16/kg) | No.: 11040
Delivery 1-3 Days
Lollo Caffè CLASSICO ESPRESSO

Lollo Caffè CLASSICO ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$20.43
($20.43/kg) | No.: 10572
Delivery 1-3 Days
Caffè Barbaro PLATINUM ESPRESSO
Bundle Bundle

Caffè Barbaro PLATINUM ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$28.01
($28.01/kg) | No.: 10990
Delivery 1-3 Days
La Genovese TRADIZIONE

La Genovese TRADIZIONE

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.11
($32.44/kg) | No.: 10963
Delivery 1-3 Days
Arditi Caffè NOI

Arditi Caffè NOI

1kg | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$24.76
($24.76/kg) | No.: 10253
Delivery 1-3 Days
Carroux CREMA
Röstfrisch Freshly roasted

Carroux CREMA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.74
($37.74/kg) | No.: 1307
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon SPECIAL QUALITY

Caffè Kenon SPECIAL QUALITY

250g | Ground Coffee | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.11
($32.44/kg) | No.: 11004
Delivery 1-3 Days
ESE Pods DECAFFEINATED SERENO - Quarta Caffè

ESE Pods DECAFFEINATED SERENO - Quarta Caffè

18 pcs | ESE Pods | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.30
($58.40/kg) | No.: 10477
Delivery 1-3 Days
Alps Coffee ESPRESSO EXQUISIT
Röstfrisch Freshly roasted

Alps Coffee ESPRESSO EXQUISIT

1kg | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$43.14
($43.14/kg) | No.: 1082
Delivery 1-3 Days