Skip to content

+49 40 822 4567 90

Balanced Coffee

Smooth and well-balanced aroma

Whether it's a latte macchiato or cappuccino, both require an aromatic espresso as a base. Discover our selection.

33 Products

La Genovese DEK CUORE D'ORO (Decaffeinated)
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

La Genovese DEK CUORE D'ORO (Decaffeinated)

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.79
($37.79/kg) | No.: 10962
Delivery 1-3 Days
Cannizzaro SUPER ESPRESSO
Röstfrisch Freshly roasted

Cannizzaro SUPER ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$31.29 $34.54 9%
($31.29/kg) | No.: 11359
Delivery 1-3 Days
Golden Brasil GOLDEN BROWN
Röstfrisch Freshly roasted

Golden Brasil GOLDEN BROWN

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.55
($34.20/kg) | No.: 10248
Delivery 1-3 Days
Cannizzaro ESPRESSO ELITE
Röstfrisch Freshly roasted

Cannizzaro ESPRESSO ELITE

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$34.54 $36.70 5%
($34.54/kg) | No.: 11360
Delivery 1-3 Days
HARDY Portofino Nespresso® compatible capsules
Röstfrisch Freshly roasted

HARDY Portofino Nespresso® compatible capsules

10 pcs | Capsule | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.22
($84.40/kg) | No.: 11059
Delivery 1-3 Days
Marziali Caffè 1922

Marziali Caffè 1922

250g | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1244
Delivery 1-3 Days
Alps Coffee ESPRESSO EXQUISIT

Alps Coffee ESPRESSO EXQUISIT

500g | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.55
($43.10/kg) | No.: 10297
Delivery 1-3 Days
Lucaffe PULCINELLA

Lucaffe PULCINELLA

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.37
($32.37/kg) | No.: 11393
Delivery 1-3 Days
ESE Pods LUNGO CLASSICO - Caffè Cortese
Röstfrisch Freshly roasted

ESE Pods LUNGO CLASSICO - Caffè Cortese

25 pcs | ESE Pods | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.55
($45.60/kg) | No.: 10545
Out of stock Unavailable
Caffè Barbaro DELICATO Nespresso®* compatible capsules

Caffè Barbaro DELICATO Nespresso®* compatible capsules

10 pcs | Capsule | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$3.23
($58.73/kg) | No.: 11071
Out of stock Unavailable
Andraschko GRAND CRU

Andraschko GRAND CRU

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$41.04
($41.04/kg) | No.: 10675
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè DECAFFEINATO

Marziali Caffè DECAFFEINATO

250g | Whole Bean | 04.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1265
Out of stock Unavailable
Marziali Caffè DECAFFEINATO

Marziali Caffè DECAFFEINATO

1kg | Whole Bean | 01.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$35.63
($35.63/kg) | No.: 1240
Out of stock Unavailable