Skip to content

+49 40 822 4567 90

Coffees for your automatic machine

At Espresso International you will find a wide selection of coffees specially roasted for use in automatic machines such as De Longhi, Jura or Saeco. The selection of coffee beans and a clear roast are just two of the fundamental factors for an optimal result in your cup. Ideal for a large cup of coffee or, as they say in Switzerland, a café crème or Schümli. Take a look at our wide range and find the best coffee for fully automatic machines.

67 Products

Caffè Moka Efti VIGOROSO
Bundle Bundle

Caffè Moka Efti VIGOROSO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$25.85
($25.85/kg) | No.: 10978
Delivery 1-3 Days
La Genovese ANNIVERSARIO
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle
Espresso Italiano Gold Medal

La Genovese ANNIVERSARIO

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$39.90
($39.90/kg) | No.: 11043
Delivery 1-3 Days
Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano

Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain

1kg | Whole Bean | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$40.98
($40.98/kg) | No.: 12004
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti DOMUS
Bundle Bundle

Caffè Moka Efti DOMUS

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$30.82
($30.82/kg) | No.: 10154
Delivery 1-3 Days
Ardente Caffè FAVORITA
Röstfrisch Freshly roasted

Ardente Caffè FAVORITA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$34.49
($34.49/kg) | No.: 10625
Delivery 1-3 Days
"Award-winning Duo" tasting pack
Gold Medal

"Award-winning Duo" tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (2)
$59.36 $64.66 8%
($29.68/kg) | No.: 10885
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon BABY BAR
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon BABY BAR

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.92
($26.92/kg) | No.: 11014
Delivery 1-3 Days
Arditi Caffè PURA FOLLIA
Röstfrisch Freshly roasted

Arditi Caffè PURA FOLLIA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.92
($26.92/kg) | No.: 10251
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti EXCELLENT
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Moka Efti EXCELLENT

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$32.33
($32.33/kg) | No.: 10979
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti DOMUS

Caffè Moka Efti DOMUS

250g | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 10985
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon NAPOLETANO DOK
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon NAPOLETANO DOK

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$37.74
($37.74/kg) | No.: 10903
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon ITALY BAR
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon ITALY BAR

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$30.16
($30.16/kg) | No.: 10904
Delivery 1-3 Days
Alps Coffee ESPRESSO DELIZIA
Röstfrisch Freshly roasted

Alps Coffee ESPRESSO DELIZIA

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (3)
$29.09
($29.09/kg) | No.: 1166
Delivery 1-3 Days
Arditi Caffè ONORE
Röstfrisch Freshly roasted

Arditi Caffè ONORE

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$23.68
($23.68/kg) | No.: 10255
Delivery 1-3 Days
Hardy VENEZIA ESPRESSO
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Hardy VENEZIA ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.09
($29.09/kg) | No.: 11385
Delivery 1-3 Days
Di Giampaolo SHAMAL
Espresso Italiano

Di Giampaolo SHAMAL

250g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 11008
Delivery 1-3 Days
Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano

Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.22
($48.88/kg) | No.: 12005
Delivery 1-3 Days
Caffè Borbone 100% ARABICA

Caffè Borbone 100% ARABICA

1kg | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$21.52 $25.30 14%
($21.52/kg) | No.: 10553
Delivery 1-3 Days
La Genovese ANNIVERSARIO
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano Gold Medal

La Genovese ANNIVERSARIO

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$10.70
($42.80/kg) | No.: 11042
Delivery 1-3 Days
ionia GRAN CREMA
Röstfrisch Freshly roasted

ionia GRAN CREMA

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$20.43 $24.76 17%
($20.43/kg) | No.: 11412
Delivery 1-3 Days