Skip to content

+49 40 822 4567 90

Caffeine content

What kind of coffee with what caffeine content are you looking for?

Caffeine keeps us awake and alert. How much caffeine would you like in your coffee?

78 Products

Caffè Kenon ESPRESSO DECAFFEINATED
Bundle Bundle

Caffè Kenon ESPRESSO DECAFFEINATED

1kg | Whole Bean | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$33.42
($33.42/kg) | No.: 11072
Delivery 1-3 Days
Trucillo 100% ARABICA Nespresso®* Compatible Capsules

Trucillo 100% ARABICA Nespresso®* Compatible Capsules

10 pcs | Capsule | 12.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.21
($76.55/kg) | No.: 11389
Delivery 1-3 Days
Golden Brasil DECAFFEINATO 1kg
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Golden Brasil DECAFFEINATO 1kg

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$29.74
($29.74/kg) | No.: 10247
Out of stock Unavailable
ESE Pods CREMA DI NAPOLI - Toraldo

ESE Pods CREMA DI NAPOLI - Toraldo

150 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$32.33
($29.94/kg) | No.: 10968
Out of stock Unavailable
Passalacqua DEUP DECAFFEINATED

Passalacqua DEUP DECAFFEINATED

500g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.12
($32.24/kg) | No.: 10533
Out of stock Unavailable
Caffè Martella DECAFFEINATED
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Martella DECAFFEINATED

500g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$18.27
($36.54/kg) | No.: 10117
Out of stock Unavailable
Alps Coffee ESPRESSO BIO DECA
Bio Fair Trade

Alps Coffee ESPRESSO BIO DECA

250g | Ground Coffee | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.70
($42.80/kg) | No.: 10023
Out of stock Unavailable
Di Giampaolo LEVANTE DECAFFEINATED

Di Giampaolo LEVANTE DECAFFEINATED

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$31.25
($31.25/kg) | No.: 10639
Out of stock Unavailable
ESE Pods DECAFFEINATO (in bulk) - Golden Brasil

ESE Pods DECAFFEINATO (in bulk) - Golden Brasil

20 pcs | ESE Pods | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.70
($71.33/kg) | No.: 1475
Out of stock Unavailable
Barbera Mago SENCAF DECAFFEINATED
Röstfrisch Freshly roasted

Barbera Mago SENCAF DECAFFEINATED

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.28
($41.12/kg) | No.: 1665
Out of stock Unavailable
Mrs. Rose Nespresso® compatible capsules

Mrs. Rose Nespresso® compatible capsules

10 pcs | Capsule | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.30
($101.92/kg) | No.: 11126
Out of stock Unavailable
ESE Pods Decaffeinated - Nannini

ESE Pods Decaffeinated - Nannini

150 pcs | ESE Pods | 11.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$38.82
($34.51/kg) | No.: 1115a
Out of stock Unavailable
La Genovese ALTURA DECAFFEINATO MEXICO BIO
Röstfrisch Freshly roasted
Bio Rainforest Alliance

La Genovese ALTURA DECAFFEINATO MEXICO BIO

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.79
($47.16/kg) | No.: 11025
Out of stock Unavailable
Mondicaffè THE BOCS

Mondicaffè THE BOCS

250g | Whole Bean | 02.2025
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 10252
Out of stock Unavailable
Espresso Beans Without Caffeine tasting pack

Espresso Beans Without Caffeine tasting pack

1,25 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$46.18
($36.94/kg) | No.: 10144
Out of stock Unavailable
Di Giampaolo LEVANTE DECAFFEINATED

Di Giampaolo LEVANTE DECAFFEINATED

250g | Whole Bean | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.54
($34.16/kg) | No.: 11032
Out of stock Unavailable
Espresso Decaf Trio Tasting Pack

Espresso Decaf Trio Tasting Pack

750g | Ground Coffee
★★★★★ ★★★★★ (0)
$17.28
($23.04/kg) | No.: 11374
Out of stock Unavailable
Lavazza DECAFFEINATED

Lavazza DECAFFEINATED

500g | Whole Bean | 05.2025
★★★★★ ★★★★★ (1)
$19.36
($38.72/kg) | No.: 1039
Out of stock Unavailable