Skip to content

+49 40 822 4567 90

Caffeine content

What kind of coffee with what caffeine content are you looking for?

Caffeine keeps us awake and alert. How much caffeine would you like in your coffee?

78 Products

Hausbrandt Decaffeinato

Hausbrandt Decaffeinato

1kg | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$34.49
($34.49/kg) | No.: 10948
Delivery 1-3 Days
Oro Caffè SPRINGTIME DECAFFEINATO

Oro Caffè SPRINGTIME DECAFFEINATO

500g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$20.01
($40.02/kg) | No.: 10648
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti DECAFFEINATED

Caffè Moka Efti DECAFFEINATED

250g | Ground Coffee | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.70
($42.80/kg) | No.: 10129
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon MICASA
Bundle Bundle

Caffè Kenon MICASA

1kg | Whole Bean | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$22.17 $25.85 14%
($22.17/kg) | No.: 11107
Delivery 1-3 Days
Mrs. Rose DECAFFEINATED

Mrs. Rose DECAFFEINATED

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 1913
Delivery 1-3 Days
Lucaffé DECAFFEINATO

Lucaffé DECAFFEINATO

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.70
($42.80/kg) | No.: 1091
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti Decaffeinated

Caffè Moka Efti Decaffeinated

250g | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.70
($42.80/kg) | No.: 10128
Delivery 1-3 Days
Verpackung für Lollo Koffeinfreie Pads

ESE Pods DECAFFEINATED - Lollo Caffè

100 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$26.93
($35.91/kg) | No.: 10149
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio DECAFFEINATED

Sant Eustachio DECAFFEINATED

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.44
($49.76/kg) | No.: 1919
Delivery 1-3 Days
Gepa Café ITALIAN BIO DECAFFEINATED
Bio Fair Trade

Gepa Café ITALIAN BIO DECAFFEINATED

250g | Whole Bean | 08.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 1709
Delivery 1-3 Days
Mokaflor DECAFFEINATED
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor DECAFFEINATED

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.19
($36.76/kg) | No.: 1719
Delivery 1-3 Days
HARDY Portofino Nespresso® compatible capsules
Röstfrisch Freshly roasted

HARDY Portofino Nespresso® compatible capsules

10 pcs | Capsule | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.21
($84.20/kg) | No.: 11059
Delivery 1-3 Days
La Genovese ORIENTALE
Röstfrisch Freshly roasted

La Genovese ORIENTALE

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.54
($34.16/kg) | No.: 11013
Delivery 1-3 Days
Quarta Caffè DECAFFEINATED SERENO

Quarta Caffè DECAFFEINATED SERENO

500g | Whole Bean | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$23.69
($47.38/kg) | No.: 10691
Delivery 1-3 Days
Cannizzaro Espresso Aroma Intenso
Röstfrisch Freshly roasted

Cannizzaro Espresso Aroma Intenso

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.09
($29.09/kg) | No.: 11357
Delivery 1-3 Days
Gepa Café ITALIAN BIO DECAFFEINATED (ground)
Bio Fair Trade

Gepa Café ITALIAN BIO DECAFFEINATED (ground)

250g | Ground Coffee | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.63
($38.52/kg) | No.: 1963
Delivery 1-3 Days
Lollo Caffè GRAN BAR DECA

Lollo Caffè GRAN BAR DECA

1kg | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.93
($26.93/kg) | No.: 10014
Delivery 1-3 Days
ESE Pods DECAFFEINATED - Kimbo

ESE Pods DECAFFEINATED - Kimbo

12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$6.27
No.: 10827
Delivery 1-3 Days
DECAF tasting pack

DECAF tasting pack

1,5 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$53.04
($35.36/kg) | No.: 1340
Delivery 1-3 Days
Lucaffe PULCINELLA

Lucaffe PULCINELLA

1kg | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.33
($32.33/kg) | No.: 11393
Delivery 1-3 Days