Skip to content

+49 40 822 4567 90

Low in caffeine

Explore our variety of low-caffeine coffees and let yourself be carried away on a breathtaking flavour journey.

18 Products

Caffè Kenon CARAMEL
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon CARAMEL

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (3)
$43.21
($43.21/kg) | No.: 11003
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon NAPOLETANO DOK
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon NAPOLETANO DOK

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$37.80
($37.80/kg) | No.: 10903
Delivery 1-3 Days
Hardy VENEZIA ESPRESSO
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Hardy VENEZIA ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.13
($29.13/kg) | No.: 11385
Delivery 1-3 Days
Di Giampaolo SHAMAL
Espresso Italiano

Di Giampaolo SHAMAL

250g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.64
($38.56/kg) | No.: 11008
Delivery 1-3 Days
Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano

Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.24
($48.96/kg) | No.: 12005
Delivery 1-3 Days
Caffè Borbone 100% ARABICA

Caffè Borbone 100% ARABICA

1kg | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$21.55 $25.34 14%
($21.55/kg) | No.: 10553
Delivery 1-3 Days
Toraldo GRAN RESERVE

Toraldo GRAN RESERVE

250g | Ground Coffee | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$6.38
($25.52/kg) | No.: 10966
Delivery 1-3 Days
Hardy 100% ARABICA PORTOFINO
Bundle Bundle

Hardy 100% ARABICA PORTOFINO

1kg | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$30.21
($30.21/kg) | No.: 11040
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio Nespresso®* compatible capsules

Sant Eustachio Nespresso®* compatible capsules

10 pcs | Capsule | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$6.38
($127.60/kg) | No.: 1917
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio MOKA
Röstfrisch Freshly roasted

Sant Eustachio MOKA

250g | Ground Coffee | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.72
($42.88/kg) | No.: 1918
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ESPRESSO - Caffè Kenon

ESE Pods ESPRESSO - Caffè Kenon

18 pcs | ESE Pods | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$6.38
($50.63/kg) | No.: 11006
Delivery 1-3 Days
Carroux CREMA
Röstfrisch Freshly roasted

Carroux CREMA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.80
($37.80/kg) | No.: 1307
Delivery 1-3 Days
La Genovese BLUE GOLD

La Genovese BLUE GOLD

250g | Ground Coffee | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.55
($34.20/kg) | No.: 10964
Delivery 1-3 Days
HARDY Portofino Nespresso® compatible capsules
Röstfrisch Freshly roasted

HARDY Portofino Nespresso® compatible capsules

10 pcs | Capsule | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.22
($84.40/kg) | No.: 11059
Delivery 1-3 Days
Trucillo 100% ARABICA Nespresso®* Compatible Capsules

Trucillo 100% ARABICA Nespresso®* Compatible Capsules

10 pcs | Capsule | 12.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.22
($76.73/kg) | No.: 11389
Delivery 1-3 Days
ESE Pods CREMA DI NAPOLI - Toraldo

ESE Pods CREMA DI NAPOLI - Toraldo

150 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$32.38
($29.98/kg) | No.: 10968
Out of stock Unavailable
Mrs. Rose Nespresso® compatible capsules

Mrs. Rose Nespresso® compatible capsules

10 pcs | Capsule | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.31
($102.12/kg) | No.: 11126
Out of stock Unavailable
Mondicaffè THE BOCS

Mondicaffè THE BOCS

250g | Whole Bean | 02.2025
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.64
($38.56/kg) | No.: 10252
Out of stock Unavailable