Skip to content

+49 40 822 4567 90

Italian specialties

The different regions of Italy offer a wide variety of delicacies. But it is especially the country's culinary specialties that are literally on everyone's lips. With our Italian specialties, bring a piece of Italy to your home.

99 Products

Nannini Panettone Classico Christmas Cake

Nannini Panettone Classico Christmas Cake

1kg | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.37
($32.37/kg) | No.: 4113
Out of stock Unavailable
Nannini Torta al Cioccolato

Nannini Torta al Cioccolato

450g | 05.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.55
($47.89/kg) | No.: 4101
Out of stock Unavailable
Flamigni Torroncini and Fruit Mix 200g

Flamigni Torroncini and Fruit Mix 200g

200g | 09.2024
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.72
($53.60/kg) | No.: 4290
Out of stock Unavailable
Mondicaffè Panettone al Cioccolato

Mondicaffè Panettone al Cioccolato

1kg | 02.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.79
($37.79/kg) | No.: 40039
Out of stock Unavailable
Nannini Panforte Margherita

Nannini Panforte Margherita

450g | 10.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.55
($47.89/kg) | No.: 4102b
Out of stock Unavailable
Nannini Antico Panpepato

Nannini Antico Panpepato

450g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.55
($47.89/kg) | No.: 4103b
Out of stock Unavailable
Babbi Dolcetorta Pistachio

Babbi Dolcetorta Pistachio

250g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.09
($104.36/kg) | No.: 4792
Out of stock Unavailable
Nannini Panettone Cioccolato Christmas Cake

Nannini Panettone Cioccolato Christmas Cake

06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.37
No.: 4207
Out of stock Unavailable
Nannini Torta Fichi e Noci

Nannini Torta Fichi e Noci

450g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.55
($47.89/kg) | No.: 4156
Out of stock Unavailable
Nannini Cavallucci

Nannini Cavallucci

400g | 04.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.80
($29.50/kg) | No.: 4109
Out of stock Unavailable
Babbi Pistachio Collection

Babbi Pistachio Collection

227g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$28.37
($124.98/kg) | No.: 40036
Out of stock Unavailable
Mix Gift Box - Antica Torroneria Piemontese

Mix Gift Box - Antica Torroneria Piemontese

750g | 09.2025
★★★★★ ★★★★★ (0)
$54.03
($72.04/kg) | No.: 4472
Out of stock Unavailable
Box of Amaretti (soft) - Amaretti Virginia

Box of Amaretti (soft) - Amaretti Virginia

600g | 07.2023
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.79
($62.98/kg) | No.: 4347
Out of stock Unavailable
Pistachio, hazelnut and cocoa cream filled biscuits - Amaretti Virginia

Pistachio, hazelnut and cocoa cream filled biscuits - Amaretti Virginia

200g | 06.2023
★★★★★ ★★★★★ (0)
$22.62
($113.10/kg) | No.: 4344
Out of stock Unavailable
Amaretti (crunchy) - Amaretti Virginia

Amaretti (crunchy) - Amaretti Virginia

500g | 01.2024
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.38
($38.76/kg) | No.: 4342
Out of stock Unavailable
Amaretti (soft) with orange and lemon - Amaretti Virginia

Amaretti (soft) with orange and lemon - Amaretti Virginia

180g | 07.2023
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($59.56/kg) | No.: 4341
Out of stock Unavailable
Soft/fluffy Amaretti in Tin Can - Amaretti Virginia

Soft/fluffy Amaretti in Tin Can - Amaretti Virginia

350g | 08.2023
★★★★★ ★★★★★ (0)
$25.88
($73.94/kg) | No.: 4340
Out of stock Unavailable
Gift bag - italian specialities pistachio - Amaretti Virginia

Gift bag - italian specialities pistachio - Amaretti Virginia

300g | 07.2023
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.55
($71.83/kg) | No.: 4343
Out of stock Unavailable
Italian specialities - Jewelry Box - Amaretti Virginia

Italian specialities - Jewelry Box - Amaretti Virginia

300g | 08.2023
★★★★★ ★★★★★ (1)
$21.55
($71.83/kg) | No.: 4268
Out of stock Unavailable