Skip to content

+49 40 822 4567 90

Italian specialties

The different regions of Italy offer a wide variety of delicacies. But it is especially the country's culinary specialties that are literally on everyone's lips. With our Italian specialties, bring a piece of Italy to your home.

99 Products

Amaretti Amarettini (soft) pistachio - Falcone

Amaretti Amarettini (soft) pistachio - Falcone

170g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (5)
$5.31
($31.24/kg) | No.: 4281
Out of stock Unavailable
Amaretti (soft) almond 1kg - Falcone

Amaretti (soft) almond 1kg - Falcone

1kg | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$18.29
($18.29/kg) | No.: 4191
Out of stock Unavailable
Cantucci almond 800g - Falcone

Cantucci almond 800g - Falcone

800g | 07.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($13.40/kg) | No.: 4278
Out of stock Unavailable
Amaretti (soft) classic almond - Falcone

Amaretti (soft) classic almond - Falcone

170g | 05.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.31
($31.24/kg) | No.: 4286
Out of stock Unavailable
Amaretti Amarettini (soft) lemon almond - Falcone

Amaretti Amarettini (soft) lemon almond - Falcone

170g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.31
($31.24/kg) | No.: 4287
Out of stock Unavailable
Nannini Cantucci chocolate

Nannini Cantucci chocolate

200g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.47
($37.35/kg) | No.: 4107
Out of stock Unavailable
Amaretti (soft) pistachio - Falcone

Amaretti (soft) pistachio - Falcone

1kg | 08.2025
★★★★★ ★★★★★ (1)
$21.55
($21.55/kg) | No.: 4321
Out of stock Unavailable
Amaretti (soft) raspberry - Falcone

Amaretti (soft) raspberry - Falcone

170g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$5.31
($31.24/kg) | No.: 4233
Out of stock Unavailable
Nannini Ricciarelli with Almonds

Nannini Ricciarelli with Almonds

250g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (2)
$15.05
($60.20/kg) | No.: 4104
Out of stock Unavailable
Ricci with pistachios - Tumminello

Ricci with pistachios - Tumminello

220g | 05.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.45
($56.59/kg) | No.: 4643
Out of stock Unavailable
Cantucci biscuits with almonds - Tumminello

Cantucci biscuits with almonds - Tumminello

270g | 05.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.20
($34.07/kg) | No.: 4645
Out of stock Unavailable
Chocolate Cantucci - Tumminello

Chocolate Cantucci - Tumminello

270g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($39.70/kg) | No.: 4646
Out of stock Unavailable
Chocolate Ricciarelli - Nannini

Chocolate Ricciarelli - Nannini

250g | 08.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$15.05
($60.20/kg) | No.: 4105
Out of stock Unavailable
Mondicaffè Panettone al Moscato

Mondicaffè Panettone al Moscato

1kg | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.79
($37.79/kg) | No.: 4476
Out of stock Unavailable
Panettona and pistachio cream - Gusto Etna

Panettona and pistachio cream - Gusto Etna

940g | 01.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$34.53
($36.73/kg) | No.: 4701
Out of stock Unavailable
Pistachio and Chocolate Panettone - Gusto Etna

Pistachio and Chocolate Panettone - Gusto Etna

940g | 01.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$36.70
($39.04/kg) | No.: 4702
Out of stock Unavailable
Amarettini Virginia - Pistachio

Amarettini Virginia - Pistachio

20g | 11.2024
★★★★★ ★★★★★ (0)
$1.08
($54.00/kg) | No.: 4142
Out of stock Unavailable
Box of cantucci with almonds and chocolate - Tumminello

Box of cantucci with almonds and chocolate - Tumminello

250g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.53
($54.12/kg) | No.: 4653
Out of stock Unavailable
HARDY - Coffee cream and chocolate chip panettone

HARDY - Coffee cream and chocolate chip panettone

1kg | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$33.46
($33.46/kg) | No.: 4606
Out of stock Unavailable
Mondicaffè Panettone al Caffè

Mondicaffè Panettone al Caffè

1kg | 02.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.79
($37.79/kg) | No.: 4475
Out of stock Unavailable