Skip to content

+49 40 822 4567 90

Whole beans coffee sets

Are you looking for coffee beans for your automatic machine but aren't sure which ones to choose? You're in the right place! In our online shop, you'll find a wide selection of interesting tasting lots (whole beans). A lot made up of small packages is perfect for anyone who wants to explore the different tastes/aromas of the coffee world. Our beans are strong and balanced. Discover our wide range of roasters and find your new favorite coffee.

57 Products

CREMOSO tasting pack

CREMOSO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$66.95 $74.43 10%
($22.32/kg) | No.: 1103
Delivery 1-3 Days
SEGRETI DEL NORD (Secrets of the North) tasting pack

SEGRETI DEL NORD (Secrets of the North) tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$86.56 $93.49 7%
($28.85/kg) | No.: 1425
Delivery 1-3 Days
ESPRESSIVO tasting pack

ESPRESSIVO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$85.04 $89.59 5%
($28.35/kg) | No.: 10715
Delivery 1-3 Days
"BUONISSIMO" tasting pack

"BUONISSIMO" tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$85.48 $95.65 10%
($28.49/kg) | No.: 1583
Delivery 1-3 Days
DUO ORO tasting pack
Gold Medal

DUO ORO tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (2)
$56.22 $62.62 10%
($28.11/kg) | No.: 1701
Delivery 1-3 Days
DI GIAMPAOLO tasting pack

DI GIAMPAOLO tasting pack

4,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$129.13
($32.28/kg) | No.: 10640
Delivery 1-3 Days
ESPRESSO ITALIANO 90/10 tasting pack
Espresso Italiano

ESPRESSO ITALIANO 90/10 tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$97.39 $112.35 13%
($32.46/kg) | No.: 1865
Delivery 1-3 Days
ARABICA tasting pack

ARABICA tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$85.48
($28.49/kg) | No.: 10081
Delivery 1-3 Days
ARABICA PURO tasting pack

ARABICA PURO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (2)
$91.98
($30.66/kg) | No.: 10386
Delivery 1-3 Days
PARTHENOPE tasting pack

PARTHENOPE tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$91.98 $98.26 6%
($30.66/kg) | No.: 1807
Delivery 1-3 Days
BEST SELLERS ESPRESSO ITALIANO tasting pack
Espresso Italiano

BEST SELLERS ESPRESSO ITALIANO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$97.39 $106.92 8%
($32.46/kg) | No.: 10529
Delivery 1-3 Days
NAPOLI ESPRESSO tasting pack

NAPOLI ESPRESSO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$60.35
($20.12/kg) | No.: 10271
Delivery 1-3 Days
NAPOLI tasting pack

NAPOLI tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$49.61
($24.81/kg) | No.: 10310
Delivery 1-3 Days
JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$78.97
($39.49/kg) | No.: 10470
Delivery 1-3 Days
DECAF tasting pack

DECAF tasting pack

1,5 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$53.14
($35.43/kg) | No.: 1340
Delivery 1-3 Days
LOW ACIDITY ESPRESSO BLU tasting pack

LOW ACIDITY ESPRESSO BLU tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$68.15
($22.72/kg) | No.: 10555
Delivery 1-3 Days
NAPOLETANO tasting pack

NAPOLETANO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$64.89
($21.63/kg) | No.: 10582
Delivery 1-3 Days
ANDRASCHKO tasting pack

ANDRASCHKO tasting pack

750g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$29.57
($39.43/kg) | No.: 10371
Delivery 1-3 Days
ESPRESSO MAESTRO tasting pack

ESPRESSO MAESTRO tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$70.20
($35.10/kg) | No.: 10893
Delivery 1-3 Days
Low-Acidity Espresso Coffee Sampler

Low-Acidity Espresso Coffee Sampler

1,5 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$41.06 $44.74 8%
($27.37/kg) | No.: 10601
Out of stock Unavailable