Skip to content

+49 40 822 4567 90

Whole beans coffee sets

Are you looking for coffee beans for your automatic machine but aren't sure which ones to choose? You're in the right place! In our online shop, you'll find a wide selection of interesting tasting lots (whole beans). A lot made up of small packages is perfect for anyone who wants to explore the different tastes/aromas of the coffee world. Our beans are strong and balanced. Discover our wide range of roasters and find your new favorite coffee.

57 Products

"Award-winning Duo" tasting pack
Gold Medal

"Award-winning Duo" tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (2)
$59.45 $64.76 8%
($29.73/kg) | No.: 10885
Delivery 1-3 Days
ESPRESSO ITALIANO DUO tasting pack
Espresso Italiano

ESPRESSO ITALIANO DUO tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$64.44 $68.01 5%
($32.22/kg) | No.: 10618
Delivery 1-3 Days
LA GENOVESE tasting pack (small packs)

LA GENOVESE tasting pack (small packs)

500g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.73 $18.19 8%
($33.46/kg) | No.: 10955
Delivery 1-3 Days
Gourmet Set - Best coffees from all over Italy

Gourmet Set - Best coffees from all over Italy

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (2)
$99.30 $104.61 5%
($33.10/kg) | No.: 10376
Delivery 1-3 Days
Espresso Tasting Pack – Gold Medal Trio
Gold Medal

Espresso Tasting Pack – Gold Medal Trio

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$85.45 $94.97 10%
($28.48/kg) | No.: 11373
Delivery 1-3 Days
Espresso Blu tasting pack

Espresso Blu tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$64.87 $72.24 10%
($21.62/kg) | No.: 10379
Delivery 1-3 Days
ESPRESSO ITALIANO tasting pack
Espresso Italiano

ESPRESSO ITALIANO tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$97.36 $104.72 7%
($32.45/kg) | No.: 10511
Delivery 1-3 Days
TRE STELLE tasting pack

TRE STELLE tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$86.52 $91.30 5%
($28.84/kg) | No.: 1104
Delivery 1-3 Days
ESPRESSO PREMIUM TRIO Tasting Pack

ESPRESSO PREMIUM TRIO Tasting Pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$97.25 $105.80 8%
($32.42/kg) | No.: 11378
Delivery 1-3 Days
90 | 10 tasting pack

90 | 10 tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$91.95 $100.39 8%
($30.65/kg) | No.: 10164
Delivery 1-3 Days
ROBUSTA DUO tasting pack

ROBUSTA DUO tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$51.44 $57.18 10%
($25.72/kg) | No.: 10163
Delivery 1-3 Days
NON PLUS ULTRA tasting pack

NON PLUS ULTRA tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$113.60 $127.46 10%
($37.87/kg) | No.: 10713
Delivery 1-3 Days
THE BEST BEANS tasting pack

THE BEST BEANS tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$86.52 $98.23 11%
($28.84/kg) | No.: 10633
Delivery 1-3 Days
MAGISTRAL tasting pack

MAGISTRAL tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (1)
$85.45 $94.97 10%
($28.48/kg) | No.: 1107
Delivery 1-3 Days
VESUVIO tasting pack

VESUVIO tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$63.35 $66.93 5%
($31.68/kg) | No.: 1415
Delivery 1-3 Days
GOLDEN DUO tasting pack
Gold Medal

GOLDEN DUO tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$59.45 $64.76 8%
($29.73/kg) | No.: 1110
Delivery 1-3 Days
DUO ESPRESSO ITALIANO tasting pack
Espresso Italiano

DUO ESPRESSO ITALIANO tasting pack

500g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.89 $18.84 10%
($33.78/kg) | No.: 10959
Delivery 1-3 Days
80/20 ESPRESSO NAPOLI tasting pack

80/20 ESPRESSO NAPOLI tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$64.87 $69.10 6%
($32.44/kg) | No.: 11011
Delivery 1-3 Days
JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

JAMAICA BLUE MOUNTAIN tasting pack

1kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$43.21 $47.54 9%
($43.21/kg) | No.: 10554
Delivery 1-3 Days
Espresso Jamaica Blue Mountain Aureo Duo tasting pack

Espresso Jamaica Blue Mountain Aureo Duo tasting pack

2,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$75.70 $84.25 10%
($37.85/kg) | No.: 11379
Delivery 1-3 Days