Skip to content

+49 40 822 4567 90

Chocolate

There's no arguing about taste. That's why chocolate lovers will always find something here that suits their preferences.

53 Products

Mixed wafers - Babbi

Mixed wafers - Babbi

180g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$14.30
($79.44/kg) | No.: 4772
Delivery 1-3 Days
Salted Caramel Praline Truffles - La Praline

Salted Caramel Praline Truffles - La Praline

100g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.76
($47.60/kg) | No.: 4788
Delivery 1-3 Days
Dark chocolate (Viennesi) wafers - Babbi

Dark chocolate (Viennesi) wafers - Babbi

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.38
($96.90/kg) | No.: 4777
Delivery 1-3 Days
Truffles with pistachios and white chocolate - Antica Torroneria Piemontese

Truffles with pistachios and white chocolate - Antica Torroneria Piemontese

150g | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$10.72
($71.47/kg) | No.: 4491
Delivery 1-3 Days
Bon Bon - Sant Eustachio

Bon Bon - Sant Eustachio

200g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.14
($80.70/kg) | No.: 4194
Delivery 1-3 Days
White chocolate bar with matcha tea - GEPA Bio
Bio Fair Trade

White chocolate bar with matcha tea - GEPA Bio

80g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$4.22
($52.75/kg) | No.: 4415
Delivery 1-3 Days
Viennesi Classico Display - Babbi

Viennesi Classico Display - Babbi

1,2 kg | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$108.16
($90.13/kg) | No.: 40029
Delivery 1-3 Days
GEPA Organic Dark Chocolate 70% Cocoa – Fair Trade
Bio Fair Trade

GEPA Organic Dark Chocolate 70% Cocoa – Fair Trade

40g | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (5)
$1.84
($46.00/kg) | No.: 4221
Out of stock Unavailable
GEPA BIO Chocolate Caramel Salt 40g bar
Bio Fair Trade

GEPA BIO Chocolate Caramel Salt 40g bar

40g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (7)
$1.84
($46.00/kg) | No.: 4220
Out of stock Unavailable
GEPA BIO White Chocolate Lemon Black Pepper 40g bar
Bio Fair Trade

GEPA BIO White Chocolate Lemon Black Pepper 40g bar

40g | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (7)
$1.84
($46.00/kg) | No.: 4219
Out of stock Unavailable
Malt and sea salt chocolate scoops - Narr Chocolate

Malt and sea salt chocolate scoops - Narr Chocolate

90g | 03.2026
★★★★★ ★★★★★ (1)
$3.79
($42.11/kg) | No.: 4694
Out of stock Unavailable
Licorice balls "Fucking fabulous" - Haupt Lakrits

Licorice balls "Fucking fabulous" - Haupt Lakrits

250g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$14.62
($58.48/kg) | No.: 4663
Out of stock Unavailable
Saltiest licorice in the world "Swedish bastards" - Haupt Lakrits

Saltiest licorice in the world "Swedish bastards" - Haupt Lakrits

250g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.97
($55.88/kg) | No.: 4662
Out of stock Unavailable