Skip to content

+49 40 822 4567 90

Chocolate

There's no arguing about taste. That's why chocolate lovers will always find something here that suits their preferences.

53 Products

Wafer cone with pistachio filling - Messori

Wafer cone with pistachio filling - Messori

25g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (2)
$1.08
($43.20/kg) | No.: 4510
Delivery 1-3 Days
Hazelnut Praline Truffles - La Praline

Hazelnut Praline Truffles - La Praline

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4442
Delivery 1-3 Days
Praline Truffles Cacao - La Praline

Praline Truffles Cacao - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4631
Delivery 1-3 Days
Antica Tartufino Extranero 200g

Antica Tartufino Extranero 200g

200g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.89
($64.45/kg) | No.: 4331
Delivery 1-3 Days
Orange Praline Truffles - La Praline

Orange Praline Truffles - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4444
Delivery 1-3 Days
GEPA BIO Chocolate Cafe Blanc
Bio Fair Trade

GEPA BIO Chocolate Cafe Blanc

100g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$4.22
($42.20/kg) | No.: 4231
Delivery 1-3 Days
Licorice Truffles - La Praline

Licorice Truffles - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4445
Delivery 1-3 Days
GEPA milk BIO chocolate Mascobado
Bio Fair Trade

GEPA milk BIO chocolate Mascobado

100g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$4.01
($40.10/kg) | No.: 4226
Delivery 1-3 Days
Peppermint Praline Truffles - La Praline

Peppermint Praline Truffles - La Praline

200g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4603
Delivery 1-3 Days
GEPA white BIO chocolate Mascobado
Bio Fair Trade

GEPA white BIO chocolate Mascobado

100g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$3.89
($38.90/kg) | No.: 4224
Delivery 1-3 Days
Mocca Praline Truffles - La Praline

Mocca Praline Truffles - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4632
Delivery 1-3 Days
Box of sea salt praline truffles - La Praline

Box of sea salt praline truffles - La Praline

200g | 11.2026
★★★★★ ★★★★★ (2)
$10.78
($53.90/kg) | No.: 4664
Delivery 1-3 Days
Antica Torroneria Tartufini

Antica Torroneria Tartufini

140g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$15.05
($107.50/kg) | No.: 4433
Delivery 1-3 Days
Antica Torroneria Piemontese Truffle Stracciatella Bag

Antica Torroneria Piemontese Truffle Stracciatella Bag

200g | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.89
($64.45/kg) | No.: 4429
Delivery 1-3 Days
Blueberry Praline Truffles - La Praline

Blueberry Praline Truffles - La Praline

200g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4447
Delivery 1-3 Days
Pistachio Praline Truffles - La Praline

Pistachio Praline Truffles - La Praline

200g | 09.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.24
($36.20/kg) | No.: 4795
Delivery 1-3 Days
Classic Viennesi wafers - Babbi

Classic Viennesi wafers - Babbi

200g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$19.39
($96.95/kg) | No.: 4778
Delivery 1-3 Days
Pistachio wafers - Babbi

Pistachio wafers - Babbi

180g | 06.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$14.30
($79.44/kg) | No.: 4771
Delivery 1-3 Days
GEPA Organic Chocolate Salty Caramel
Bio Fair Trade

GEPA Organic Chocolate Salty Caramel

80g | 11.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$4.98
($62.25/kg) | No.: 4418
Delivery 1-3 Days
Mixed wafers - Babbi

Mixed wafers - Babbi

180g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$14.30
($79.44/kg) | No.: 4772
Delivery 1-3 Days