Skip to content

+49 40 822 4567 90

Special and exclusive coffees

Our premium roasts

Discover a fantastic selection of specialty coffees that you can only find here, rich in flavour, aroma and acidity, carefully created with the expertise of our exceptional partners from around the world. Browse our exceptional selection of premium and exclusive specialty coffees. Our range includes high quality coffees with unusual origins or stories, as well as unconventional blends and single origin coffees such as flavoured coffees.


Learn more ↓

386 Products

Caffè Barbaro V-BLEND

Caffè Barbaro V-BLEND

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$18.24
($18.24/kg) | No.: 10961
Delivery 1-3 Days
La Genovese ORIENTALE
Röstfrisch Freshly roasted

La Genovese ORIENTALE

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.53
($34.12/kg) | No.: 11013
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti DOMUS
Bundle Bundle

Caffè Moka Efti DOMUS

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$30.78
($30.78/kg) | No.: 10154
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon BABY BAR
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon BABY BAR

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.88
($26.88/kg) | No.: 11014
Delivery 1-3 Days
Cannizzaro Espresso Aroma Intenso
Röstfrisch Freshly roasted

Cannizzaro Espresso Aroma Intenso

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.04
($29.04/kg) | No.: 11357
Delivery 1-3 Days
Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted
Espresso Italiano

Duemilaquattro - Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$12.20
($48.80/kg) | No.: 12005
Delivery 1-3 Days
Caffè Cortese ESPRESSO BAR

Caffè Cortese ESPRESSO BAR

250g | Whole Bean | 04.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$6.58
($26.32/kg) | No.: 10546
Delivery 1-3 Days
DUO ESPRESSO ITALIANO tasting pack
Espresso Italiano

DUO ESPRESSO ITALIANO tasting pack

500g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$16.84 $18.78 10%
($33.68/kg) | No.: 10959
Delivery 1-3 Days
Di Giampaolo MAESTRALE
Espresso Italiano

Di Giampaolo MAESTRALE

250g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (4)
$9.17
($36.68/kg) | No.: 10049
Delivery 1-3 Days
La Genovese DEK CUORE D'ORO (Decaffeinated)
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

La Genovese DEK CUORE D'ORO (Decaffeinated)

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$37.68
($37.68/kg) | No.: 10962
Delivery 1-3 Days
Marziali Caffè 1922

Marziali Caffè 1922

250g | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$10.69
($42.76/kg) | No.: 1244
Delivery 1-3 Days
Sant Eustachio GRANI
Röstfrisch Freshly roasted

Sant Eustachio GRANI

500g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.49
($42.98/kg) | No.: 11424
Delivery 1-3 Days
Caffè Pezzullo NERA

Caffè Pezzullo NERA

3,0 kg | Whole Bean | 10.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$86.26 $97.07 11%
($28.75/kg) | No.: 11050
Delivery 1-3 Days
Caffè Barbaro ORO
Bundle Bundle

Caffè Barbaro ORO

1kg | Whole Bean | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$26.88
($26.88/kg) | No.: 10393
Delivery 1-3 Days
Quaranta ARABICA
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Quaranta ARABICA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$29.04 $31.20 6%
($29.04/kg) | No.: 11398
Delivery 1-3 Days
Quaranta GRAN CREMA
Bundle Bundle

Quaranta GRAN CREMA

1kg | Whole Bean | 12.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$23.65
($23.65/kg) | No.: 11399
Delivery 1-3 Days
Quaranta ARABICA

Quaranta ARABICA

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.17
($36.68/kg) | No.: 11401
Delivery 1-3 Days
ESE Pods ESPRESSO DOMUS - Moka Efti

ESE Pods ESPRESSO DOMUS - Moka Efti

30 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$15.01
($71.48/kg) | No.: 11991
Delivery 1-3 Days
ESPRESSO ITALIANO 90/10 tasting pack
Espresso Italiano

ESPRESSO ITALIANO 90/10 tasting pack

3,0 kg | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$97.07 $111.97 13%
($32.36/kg) | No.: 1865
Delivery 1-3 Days
Di Giampaolo SHAMAL
Espresso Italiano

Di Giampaolo SHAMAL

250g | Whole Bean | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.61
($38.44/kg) | No.: 11008
Delivery 1-3 Days