Skip to content

+49 40 822 4567 90

Special and exclusive coffees

Our premium roasts

Discover a fantastic selection of specialty coffees that you can only find here, rich in flavour, aroma and acidity, carefully created with the expertise of our exceptional partners from around the world. Browse our exceptional selection of premium and exclusive specialty coffees. Our range includes high quality coffees with unusual origins or stories, as well as unconventional blends and single origin coffees such as flavoured coffees.


Learn more ↓

386 Products

Hardy EUROPA ESPRESSO

Hardy EUROPA ESPRESSO

250g | Whole Bean | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.47
($29.88/kg) | No.: 10018
Out of stock Unavailable
Toraldo AROMATICA Nespresso®* Compatible Capsules

Toraldo AROMATICA Nespresso®* Compatible Capsules

100 pcs | Capsule | 02.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$33.46
($60.84/kg) | No.: 10717
Out of stock Unavailable
Golden Brasil GOLDEN BLACK

Golden Brasil GOLDEN BLACK

250g | Whole Bean | 03.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.55
($34.20/kg) | No.: 10217
Out of stock Unavailable
Sant Eustachio GRANI
Röstfrisch Freshly roasted

Sant Eustachio GRANI

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$11.81
($47.24/kg) | No.: 11425
Out of stock Unavailable
Golden Brasil DECAFFEINATO 1kg
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Golden Brasil DECAFFEINATO 1kg

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$29.77
($29.77/kg) | No.: 10247
Out of stock Unavailable
Caffè Cortese Oro Bar
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Cortese Oro Bar

250g | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$6.38
($25.52/kg) | No.: 10548
Out of stock Unavailable
HARDY Espresso tasting pack

HARDY Espresso tasting pack

750g | Whole Bean
★★★★★ ★★★★★ (0)
$23.72
($31.63/kg) | No.: 10033
Out of stock Unavailable
Mokaflor ORO
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor ORO

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$30.63 $32.37 5%
($30.63/kg) | No.: 1145
Out of stock Unavailable
Caffè Trucillo GUSTO BAR

Caffè Trucillo GUSTO BAR

1kg | Whole Bean | 06.2029
★★★★★ ★★★★★ (3)
$28.70
($28.70/kg) | No.: 10732
Out of stock Unavailable
Sant Eustachio GRANI

Sant Eustachio GRANI

250g | Whole Bean | 05.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$12.45
($49.80/kg) | No.: 1579
Out of stock Unavailable
ESE Pods EXTRA BAR LUNGO (100 pcs) - Caffè Moka Efti

ESE Pods EXTRA BAR LUNGO (100 pcs) - Caffè Moka Efti

100 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$32.37
($46.24/kg) | No.: 10111
Out of stock Unavailable
Caffè Cortese ORO BAR
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Cortese ORO BAR

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$26.96
($26.96/kg) | No.: 10922
Out of stock Unavailable
ESE Pods CAFFÉ VIGOROSO - Moka Efti
Röstfrisch Freshly roasted

ESE Pods CAFFÉ VIGOROSO - Moka Efti

30 pcs | ESE Pods | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$14.62
($69.62/kg) | No.: 10989
Out of stock Unavailable
ESE Pods CREMA DI NAPOLI - Toraldo

ESE Pods CREMA DI NAPOLI - Toraldo

150 pcs | ESE Pods | 06.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$32.37
($29.97/kg) | No.: 10968
Out of stock Unavailable
Espresso cup - Caffè Cortese

Espresso cup - Caffè Cortese

★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.69
No.: 2184
Out of stock Unavailable
Caffè Pezzullo CLASSICO Nespresso®* compatible capsules

Caffè Pezzullo CLASSICO Nespresso®* compatible capsules

50 pcs | Capsule | 04.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.55
($71.83/kg) | No.: 10976
Out of stock Unavailable
Coffee cup/latte - Golden Brasil

Coffee cup/latte - Golden Brasil

★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.64
No.: 2963
Out of stock Unavailable
Ischia Espresso Cup - Caffè Cortese

Ischia Espresso Cup - Caffè Cortese

★★★★★ ★★★★★ (0)
$7.69
No.: 20050
Out of stock Unavailable
Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain
Röstfrisch Freshly roasted

Mokaflor Chiaroscuro 100% Arabica with Jamaica Blue Mountain

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (5)
$15.05
($60.20/kg) | No.: 1243
Out of stock Unavailable
Caffè Barbaro DELICATO Nespresso®* compatible capsules

Caffè Barbaro DELICATO Nespresso®* compatible capsules

10 pcs | Capsule | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$3.23
($58.73/kg) | No.: 11071
Out of stock Unavailable