Skip to content

+49 40 822 4567 90

Freshly roasted and freshly received coffees

Freshly roasted coffees that have just arrived in our warehouse

In this category you will find coffees that have been roasted in the last or current month. Enjoy fresh coffee, almost straight from the roaster to your cup. By the way, with a simple click on the desired product, you can immediately find out the Best Before Date (BBD) of almost all our coffees. We will gradually be indicating the "Best Before Date" on all our coffees.

176 Products

Hausbrandt ACADEMIA
Röstfrisch Freshly roasted

Hausbrandt ACADEMIA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (13)
$33.46
($33.46/kg) | No.: 1013
Delivery 1-3 Days
Caffè Alunni LUIGIANA
Röstfrisch Freshly roasted
Gold Medal

Caffè Alunni LUIGIANA

250g | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.64
($38.56/kg) | No.: 10896
Delivery 1-3 Days
Caffè Cortese ESPRESSO NAPOLETANO
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Cortese ESPRESSO NAPOLETANO

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (3)
$23.71
($23.71/kg) | No.: 10509
Delivery 1-3 Days
ESE Pods DECAFFEINATO - Lucaffé
Röstfrisch Freshly roasted

ESE Pods DECAFFEINATO - Lucaffé

25 pcs | ESE Pods | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$9.20
($61.33/kg) | No.: 11038
Delivery 1-3 Days
Caffè New York EXTRA XXXX
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè New York EXTRA XXXX

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$45.37
($45.37/kg) | No.: 1008
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon CARAMEL
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon CARAMEL

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (3)
$43.20
($43.20/kg) | No.: 11003
Delivery 1-3 Days
Golden Brasil GOLDEN EXCELSO
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Golden Brasil GOLDEN EXCELSO

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$24.36
($24.36/kg) | No.: 10742
Delivery 1-3 Days
Mocambo Aroma Organic
Röstfrisch Freshly roasted
Bio Fair Trade

Mocambo Aroma Organic

1kg | Whole Bean | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$34.53
($34.53/kg) | No.: 1571
Delivery 1-3 Days
Arditi Caffè PURA FOLLIA
Röstfrisch Freshly roasted

Arditi Caffè PURA FOLLIA

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$26.96
($26.96/kg) | No.: 10251
Delivery 1-3 Days
Mocambo DECAFFEINATED
Röstfrisch Freshly roasted

Mocambo DECAFFEINATED

250g | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$8.99
($35.96/kg) | No.: 1753
Delivery 1-3 Days
Lucaffé ESPRESSO BAR
Röstfrisch Freshly roasted

Lucaffé ESPRESSO BAR

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$21.55
($21.55/kg) | No.: 1284
Delivery 1-3 Days
Oro Caffè PREMIUM
Röstfrisch Freshly roasted

Oro Caffè PREMIUM

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$36.70
($36.70/kg) | No.: 10318
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti EXCELLENT
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Moka Efti EXCELLENT

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (1)
$32.37
($32.37/kg) | No.: 10979
Delivery 1-3 Days
Nannini ARALDICA
Röstfrisch Freshly roasted

Nannini ARALDICA

1kg | Whole Bean | 01.2028
★★★★★ ★★★★★ (3)
$27.50
($27.50/kg) | No.: 1252
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon NAPOLETANO DOK
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon NAPOLETANO DOK

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (2)
$37.79
($37.79/kg) | No.: 10903
Delivery 1-3 Days
Hardy BIO ZANZIBAR ESPRESSO
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle
Bio

Hardy BIO ZANZIBAR ESPRESSO

1kg | Whole Bean | 09.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$35.62
($35.62/kg) | No.: 1929
Delivery 1-3 Days
Lucaffé ARABICA Nespresso®* compatible capsules
Röstfrisch Freshly roasted

Lucaffé ARABICA Nespresso®* compatible capsules

22 pcs | Capsule | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.55
($77.73/kg) | No.: 10165
Delivery 1-3 Days
Caffè Moka Efti Extra Bar
Röstfrisch Freshly roasted

Caffè Moka Efti Extra Bar

250g | Whole Bean | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$8.55
($34.20/kg) | No.: 10105
Delivery 1-3 Days
Carroux ESPRESSO
Röstfrisch Freshly roasted

Carroux ESPRESSO

500g | Whole Bean | 08.2028
★★★★★ ★★★★★ (3)
$18.95
($37.90/kg) | No.: 1018
Delivery 1-3 Days
Caffè Kenon CREMA NAPOLI
Röstfrisch Freshly roasted
Bundle Bundle

Caffè Kenon CREMA NAPOLI

1kg | Whole Bean | 07.2028
★★★★★ ★★★★★ (0)
$27.61
($27.61/kg) | No.: 11109
Delivery 1-3 Days