Skip to content

+49 40 822 4567 90

Delicacies from around the world

A selection of carefully chosen products awaits you to satisfy your taste buds. We offer delicious sweet specialties, including chocolate and nougat, to complement your espresso. If you're looking for something 'healthy,' the Vegan & Organic categories will suit you 100%. Let yourself be enchanted by the discovery of sweet flavors from around the world!

65 Products

S-märke Dates with Sour Lemon

S-märke Dates with Sour Lemon

50g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.71
($54.20/kg) | No.: 40042
Out of stock Unavailable
Chocolate Caramel Marshmallow Bar - BARU

Chocolate Caramel Marshmallow Bar - BARU

30g | 06.2026
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.71
($90.33/kg) | No.: 4245
Out of stock Unavailable
Licorice balls "Fucking fabulous" - Haupt Lakrits

Licorice balls "Fucking fabulous" - Haupt Lakrits

250g | 03.2027
★★★★★ ★★★★★ (1)
$14.62
($58.48/kg) | No.: 4663
Out of stock Unavailable
Saltiest licorice in the world "Swedish bastards" - Haupt Lakrits

Saltiest licorice in the world "Swedish bastards" - Haupt Lakrits

250g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$13.97
($55.88/kg) | No.: 4662
Out of stock Unavailable
Peacemärke Dates Strawberry-Licorice

Peacemärke Dates Strawberry-Licorice

50g | 02.2027
★★★★★ ★★★★★ (0)
$2.71
($54.20/kg) | No.: 40041
Out of stock Unavailable